×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.
LUTY 22

Wyprawa na Cergową

 

W dniu 16 lutego 2014 r. DA Wieczernik na czele z ks. Grzegorzem i grupą KSM z Kamienia i okolic, wybrała się w Beskid Niski, a precyzyjniej, zdobyć szczyt Cergowa 716 m n.p.m. 

 

{googleMaps lat=49.530779long=21.715851maptype=hybrid zoom=12}

 

Wyprawę rozpoczęliśmy poranną mszą świętą w Rzeszowie, a następnie udaliśmy się do samochodów i ruszyliśmy w kierunku Dukli.

 

 

Podróż nie mogłaby się udać bez żadnych niespodzianek. Otóż w drodze, dziewczyny jadące z księdzem, musiały pchać samochód, w którym nastąpiła awaria. Kobietki miały niezły ubaw.

 

 

Następnie przyjechali pozostali, aby pomóc w kryzysowej sytuacji. Samochód został zaciągnięty do pobliskiego mechanika i ruszyliśmy w trasę, troszkę w niekonwencjonalny sposób, otóż w jednym samochodzie było nieco ponad stan (w większości mężczyźni).

 

 

Gdy byliśmy już na miejscu, rozpoczęliśmy nasz wypad.

 

 

Na początku było nawet łatwo, ale co po niektórzy nie zdawali sobie sprawy z tego, co będzie potem… Otóż jak zobaczyliśmy schody (bardzo długie), to na myśl przychodzi: ”i powiozą mnie windą do Nieba”, oraz pod jakim kątem mamy wspinać się, to „ręce opadają”.

 

 

Nie było łatwo, ale daliśmy radę.

 

 

Podejście było strome, ale krótkie (niektórzy nie wierzyli, że to już szczyt). Następnie udaliśmy się do jaskiń szczelinowych tzw. Borsuczych Dziur. Można było tam spotkać ciekawą odmianę ślimaka, a także pająka i grzyby. Kolejnie udaliśmy się do „Złotej Studzienki”, na zasłużony odpoczynek przy ognisku z kiełbaską, herbatką i nie tylko.

 

 

Odpoczęci i najedzeni wyruszyliśmy w stronę naszych pojazdów. Na zakończenie niezapomnianej wyprawy zjedliśmy przepyszny sernik. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Rzeszowa.  

 

 

 

 

 

PS. Dziewczyny ułożyły w trakcie wyprawy piosenkę: 

Jaki cel ma życie, kiedy przygód brak,

Czym zapalić auto, gdy benzyny brak.

Jaki cel ma życie, kiedy przygód brak,

Czym zastąpić schody, gdy jest windy brak. 

Jaki cel ma życie, kiedy przygód brak,

Tak wysoko wejść jeszcze niżej spaść.

Jaki cel ma życie, kiedy przygód brak,

Ten zdobywa szczyty, gdy mu tchu już brak.

 

 

 

Autor: Aleksandra Ogarek

 

 

 

Wieczory Uwielbienia

 

 
 

Ilu nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.