×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.
MARZEC 18

Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych

 

„POWSTAŃ”, czyli hasło tegorocznych rekolekcji wielkopostnych DA Wieczernik. Trwających tylko cztery dni, ale bardzo owocnych.

 

 

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał”(J 15, 16). Narzędziem Bożym, głoszącym Słowo Boże był o. Szymon Popławski. Każdy dzień rekolekcji rozpoczynaliśmy Mszą Świętą, później odbywała się konferencja.

 

 

W drugim dniu ojciec Szymon powiedział: „ abyśmy przestali słuchać tego, co fałszywe… i zaczęli słuchać Słowa Bożego, które jest lustrem, w którym możemy się przeglądać i mówiące o nas prawdę…”, a także abyśmy „walczyli w chwilach, gdy jesteśmy przed Chrystusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu”.

 

 

Następnie udaliśmy się na mały poczęstunek. W kolejnym dniu, było powiedziane, że my ludzie jesteśmy „ciałem i duchem, duchem i ciałem…” oraz że „twarz człowieka oznacza obecność”, dlatego chcąc z kimś porozmawiać na ważne tematy, oczekujemy spotkania twarzą w twarz, ponieważ „twarz mówi nam prawdę…, a prawy policzek, oznacza godność”. Abyśmy pamiętali, żeby „na zło odpowiadać jeszcze większym dobrem”. Następnie rozpoczęła się spowiedź. W ostatnim dniu naszych rekolekcji, usłyszeliśmy pytania: „Czy umiemy marzyć i pragnąć?”, także „abyśmy umieli prosić Pana Boga o rzeczy wielkie… nie bać się. Pan Bóg nie zmarnuję naszych pragnień… dla Pana nie ma przegranego życia… przez dotyk działa Bóg.” Przede wszystkim abyśmy „umieli żyć odważnie i karmili swoją wiarę”.

 

 

„Talitha kum, dziewczynko mówię Ci wstań, usłysz słowo miłości, które może Cię przemienić…”. Na zakończenie o. Szymon wraz z ks. Grzegorzem udzielili indywidualnego błogosławieństwa, potem udaliśmy się na „agape”, czyli ucztę miłości przy herbatce i ciasteczkach. Czas rekolekcji nie był stracony, chyba każdy z nas doświadczył „dotyku Pana Boga” oraz uświadomił sobie, że pomimo naszych upadków, Bóg zawsze poda nam pomocną dłoń i pokazuję, że każde życie jest cenne w Jego oczach.

 

 

 

Autor: Aleksandra Ogarek 

 

 

 

Wieczory Uwielbienia

 

 
 

Ilu nas odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.