×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.
STYCZEń 15

Wieczernikowa Wigilia

 

W dniu 8 stycznia 2014r. w Duszpasterstwie Akademickim „Wieczernik” odbyło się spotkanie opłatkowe. Oczywiście rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a następnie udaliśmy się na wieczerzę. Dziewczyny wraz z chłopakami przygotowali skromny poczęstunek.

 

 

 

 

Kolędowanie wpierw zaczęliśmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu z Pisma Świętego. Po czym rozpoczęto łamaniem się opłatkiem i składaniem ciepłych, miłych, radosnych, niekiedy zabawnych życzeń. Kolejną częścią było już tylko świętowanie, radowanie się i śpiewanie kolęd (i nie tylko), a także spożywanie pysznego jedzenia.

 

 

 

 

Przy stole nie brakowało śmiechu, dowcipów, a także potraw nieco przekształconych jak np. ślimaczki, sałatka (tradycja troszkę została podtrzymana, ponieważ głównym składnikiem była ryba), mandarynki, ciasteczka, również ciasto zrobione przez naszą koleżankę Asię, ale nie można zapomnieć o barszczu z pasztecikami sprawionymi przez księdza Grzegorza. 

 

 

 

 

Pod koniec kolędowania niektórzy już tracili głos. Pełni uśmiechów, radości i zadowolenia zakończyliśmy naszą pierwszą ( na pewno nie ostatnią), wspólną wieczerzę. 

 

Autor: Aleksandra Ogarek

 

 

 

 

Wieczory Uwielbienia

 

 
 

Ilu nas odwiedza

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.