×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

Siatkówka i ognisko

 

W dniu 7 maja 2014 r. w DA Wieczernik odbył się mecz siatkówki, a następnie ognisko.

 

 

Drużyny były podzielone na płcie przeciwne. Gra kobiet i mężczyzn była wyrównana, chociaż nie było łatwo. Przede wszystkim było wiele śmiechu, żartów, potknięć, a także zdarzały się asy serwisowe  naszych kolegów i koleżanek.

 

 

 

Księża też nie dawali za wygraną. Później udaliśmy się na ławeczki przy ognisku, aby zajadać się kiełbaską, pośpiewać stare dobre kawałki muzyczne. Świętowaliśmy, również urodziny Asi i Oli. Zmęczeni i z poobijanymi rękami, ale radośni i najedzeni,  zakończyliśmy udany dzień. 

 

 

Podsumowanie Rekolekcji Wielkopostnych

 

„POWSTAŃ”, czyli hasło tegorocznych rekolekcji wielkopostnych DA Wieczernik. Trwających tylko cztery dni, ale bardzo owocnych.

 

 

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał”(J 15, 16). Narzędziem Bożym, głoszącym Słowo Boże był o. Szymon Popławski. Każdy dzień rekolekcji rozpoczynaliśmy Mszą Świętą, później odbywała się konferencja.

 

 

W drugim dniu ojciec Szymon powiedział: „ abyśmy przestali słuchać tego, co fałszywe… i zaczęli słuchać Słowa Bożego, które jest lustrem, w którym możemy się przeglądać i mówiące o nas prawdę…”, a także abyśmy „walczyli w chwilach, gdy jesteśmy przed Chrystusem w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu”.

 

 

Następnie udaliśmy się na mały poczęstunek. W kolejnym dniu, było powiedziane, że my ludzie jesteśmy „ciałem i duchem, duchem i ciałem…” oraz że „twarz człowieka oznacza obecność”, dlatego chcąc z kimś porozmawiać na ważne tematy, oczekujemy spotkania twarzą w twarz, ponieważ „twarz mówi nam prawdę…, a prawy policzek, oznacza godność”. Abyśmy pamiętali, żeby „na zło odpowiadać jeszcze większym dobrem”. Następnie rozpoczęła się spowiedź. W ostatnim dniu naszych rekolekcji, usłyszeliśmy pytania: „Czy umiemy marzyć i pragnąć?”, także „abyśmy umieli prosić Pana Boga o rzeczy wielkie… nie bać się. Pan Bóg nie zmarnuję naszych pragnień… dla Pana nie ma przegranego życia… przez dotyk działa Bóg.” Przede wszystkim abyśmy „umieli żyć odważnie i karmili swoją wiarę”.

 

 

„Talitha kum, dziewczynko mówię Ci wstań, usłysz słowo miłości, które może Cię przemienić…”. Na zakończenie o. Szymon wraz z ks. Grzegorzem udzielili indywidualnego błogosławieństwa, potem udaliśmy się na „agape”, czyli ucztę miłości przy herbatce i ciasteczkach. Czas rekolekcji nie był stracony, chyba każdy z nas doświadczył „dotyku Pana Boga” oraz uświadomił sobie, że pomimo naszych upadków, Bóg zawsze poda nam pomocną dłoń i pokazuję, że każde życie jest cenne w Jego oczach.

 

 

 

Autor: Aleksandra Ogarek 

 

 

Wieczernikowa Wigilia

 

W dniu 8 stycznia 2014r. w Duszpasterstwie Akademickim „Wieczernik” odbyło się spotkanie opłatkowe. Oczywiście rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a następnie udaliśmy się na wieczerzę. Dziewczyny wraz z chłopakami przygotowali skromny poczęstunek.

 

 

 

 

Kolędowanie wpierw zaczęliśmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu z Pisma Świętego. Po czym rozpoczęto łamaniem się opłatkiem i składaniem ciepłych, miłych, radosnych, niekiedy zabawnych życzeń. Kolejną częścią było już tylko świętowanie, radowanie się i śpiewanie kolęd (i nie tylko), a także spożywanie pysznego jedzenia.

 

 

 

 

Przy stole nie brakowało śmiechu, dowcipów, a także potraw nieco przekształconych jak np. ślimaczki, sałatka (tradycja troszkę została podtrzymana, ponieważ głównym składnikiem była ryba), mandarynki, ciasteczka, również ciasto zrobione przez naszą koleżankę Asię, ale nie można zapomnieć o barszczu z pasztecikami sprawionymi przez księdza Grzegorza. 

 

 

 

 

Pod koniec kolędowania niektórzy już tracili głos. Pełni uśmiechów, radości i zadowolenia zakończyliśmy naszą pierwszą ( na pewno nie ostatnią), wspólną wieczerzę. 

 

Autor: Aleksandra Ogarek

 

 

 

 

Wieczory Uwielbienia

 

 
 

Ilu nas odwiedza

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.